Igre brez meja- zaključek gibalno- športnega programa Mali sonček

Kljub visokim temperaturam nas športni duh ni zapustil…

Kljub visokim temperaturam nas športni duh ni zapustil!

V četrtek, 20. junija, smo se zbrali otroci, starši in strokovne delavke starejših oddelkov iz Cerknice (Zvezdice, Petelinčki, Tigrčki). Potrebovali smo veliko prostora za športne igre in le-tega smo našli na igrišču osnovne šole v Grahovem.

Tokrat so bile igre tematsko obarvane, in sicer so bile poimenovane po značilnostih naših krajev.

Na prvi postaji so se otroci skupaj s svojimi starši preizkusili v vlogi Martina Krpana. Druga postaja je ponazarjala let čarovnic na metli, nadaljevali so z »vožnjo s čolnom po Cerkniškem jezeru«. Priskočili so na pomoč »Karlovški princeski pri postavitvi lučke na pravo mesto«, sledila je »aktivna obramba Tabora«, na zadnji postaji pa smo »se pogostili s krompirjevimi žganci«.

Naše druženje smo zaključili s plesom ob ljudski pesmi Ob bistrem potočku je mlin.

Elvira Kraševec, Tatjana Švigelj, Melita P. Petrović

igre_brez_meja1igre_brez_meja2igre_brez_meja3igre_brez_meja4igre_brez_meja5igre_brez_meja6zakljucek1zakljucek2zakljucek3