Kekčeve dogodivščine – teden otroka

Kekčeve dogodivščine – teden otroka

V skupinah 5-6 let smo Teden otroka namenili Kekcu in njegovim dogodivščinam. Otroci so se srečevali na različnih delavnicah, kjer so se družili ter ustvarjali.

V skupinah 5-6 let smo Teden otroka namenili Kekcu in njegovim dogodivščinam. Otroci so se srečevali na različnih delavnicah, kjer so se družili ter ustvarjali.

Tako si je lahko vsak otrok izdelal Kekčevo palico ter Kekčev klobuk. Obiskala nas je teta Pehta in nam pokazala košaro z zelišči in rožicami. S seboj je imela čisto prave kapljice, s katerimi je pozdravila Mojčine oči. Ne, ne, tudi na Bedanca nismo pozabili! Izdelali smo sove za vsak primer, če bi nas presenetil, da bi ga lažje prepodili.

Na deževen dan se je prilegel tudi film o Kekcu, ki smo si ga skupaj ogledali.

Igrali smo se Kekčeve športne igre, kjer ni manjkalo veliko otroške razigranosti, uživanja in veselja do gibanja. Otroci so skakali čez palice, vlekli vrvi, prenašali storže iz košare v košaro, prenašali kamne z lesenimi žlicami, skakali v vrečah iz žaklovine in se igrali igrico s klobuki. Med igrami pa smo lahko slišali kravje zvonce, ki so naznanjali začetek in konec igre.

Seveda pa ne smemo pozabiti na Kekčevo pesem, ki je odmevala cel teden ob spremljavi kitare v našem vrtcu. Še vedno jo slišimo, kako jo otroci prepevajo in pri tem vriskajo: JU, JU, JU, JUHUHU.

Zapisala:Urška Kraševec

teden otroka1

teden otroka2

teden otroka3

teden otroka4

teden otroka5

teden otroka6

teden otroka7

teden otroka8

teden otroka9

teden otroka10

teden otroka11