Tradicionalni slovenski zajtrk

V vrtcu »Martin Krpan« Cerknica smo Tradicionalen slovenski zajtrk spremenili v tradicionalno slovensko malico. Saj smo na obisk povabili Društvo podeželskih žena Klasje, čebelarja g. Janeza Dragoliča z ženo Marto in čebelarko ga. Marico Pakiž.

Vreme nam za postavitev lastne tržnice na prostem ni bilo naklonjeno, a mi se kljub temu nismo dali.

Strokovni delavci vrtca so skupaj s podeželskimi ženami obiskali otroke kar v igralnicah. Prinesli so jim »slovensko malico« (črn kruh, maslo, med, jabolka in krhlje oziroma škundre po domače). Prav vsi otroci v vrtcu so bili malice veseli in jo z navdušenjem pojedli.

Čebelar g. Dragolič si je v vrtcu uredil čebelarski kotiček, kjer so ga otroci obiskali in z otroško radovednostjo spraševali vse o pridelovanju medu. Predstavil jim je tudi čebelarske pripomočke.

Za pravo slovensko vzdušje je poskrbel harmonikaš Tilen Tomšič. Otroci so mu ploskali, vmes zavriskali ter hoteli še in še »muzike«.

V dislociranem oddelku v Grahovem je dan potekal podobno. Pri najstarejših smo si tržnico naredili kar v igralnici. Čebelarka ga. Pakiž pa je čebelarske pripomočke pokazala v vsakem oddelku.

Za prelep in veselja poln dan se zahvaljujemo vsem gospem iz Društva podeželskih žena Klasje. Prinesli so nam suhe slive, suhe hruške, jabolčne krhlje ter nas počastili z obiskom.

Zahvala gre tudi Čebelarski zvezi Cerknica (g. Dragoliču in ga. Pakiž) saj so nam podarili med in kmetiji Ogrinc iz Grahovega, ker so enoti Grahovo podarili mleko.

Andreja Primožič in Nika Pegan

slozajtrk1