Dobrodošli v gledališču

V skupini Levčki smo se odločili, da pripravimo gledališko predstavo. Najprej smo izbirali vsebino. Otrokom je bila všeč pravljica Zrcalce. Ker smo želeli, da v predstavi sodelujejo vsi, smo si najprej razdelili vloge (lovec, pastirica in ovce, otroci, sonce, drevo, ptice, oblak, zajec, veverica, šoja, medvedja družina). Skupaj smo izdelali sceno in kostume in pripomočke, narisali plakate, napisali vabila in gledališki list, pripravili vstopnice.

Ko smo bili pripravljeni, smo na generalko povabili sosednje skupine. Nato pa smo v gledališče povabili svoje starše, brate in sestre, stare starše…

Predstava je bila uspešna, saj smo prejeli velik aplavz in mnogo pohval.

Za zaključek projekta smo izdelovali okvirje za svoja ogledala, izdali pa smo tudi lastno slikanico Zrcalce.

gledalisce1

gledalisce2