Letni arhiv: 2017

Zaključek sodobne likovne umetnosti v vrtcu

V mesecu novembru smo v Enoti Grahovo, v skupini Mlinčki izvedli zadnje tri od osmih likovnih delavnic pod vodstvom akad. slik. Andreja Gorjanc in s tem zaključili projekt »«. S projektom smo začeli spomladi in ga nadaljevali v jesensko-zimskem terminu. Finančno ga je podprla Občina Cerknica. Otroci so imeli priložnost spoznati dela sodobnih likovnih umetnikov za katere je značilen inovativen pristop v načinu razmišljanja ter pri uporabi umetniških materialov, kar je otrokom zanimivo in blizu. Med drugim smo spoznali likovna dela modernističnih avtorjev Pabla Picassa in Paula Kleeja, ki sta navdih črpala tudi iz čiste in neposredne izpovedi otroškega likovnega izražanja, kar je dodatno pripomoglo k zanimanju za tematiko.

Telefonske povezave

Spoštovani starši V teh dneh smo zaradi težav s telefonskimi linijami slabše dosegljivi. V nujnih primerih se lahko obrnete tudi na ravnatelja – 040 160 139. Glede na zagotovilo operaterja bo napaka odpravljena 15. 12. 2017. Hvala za razumevanje.   Ravnatelj Gvido Cigale

Cicikros

Na bližnjem travniku smo čez drn in strn izvedli cicikros »Horuk po klobuk«. Proga je potekala po razgibanem terenu po poljski poti, skozi grmovje in preko travnika nazaj na začetno izhodišče. Otroci iz skupin Miške in Čebelice so sledili oznakam na poti in progo večkrat pretekli. MIŠKE IN ČEBELICE

V DEŽELI KLOBUČARIJI

V oktobru smo z Jelkinim dežnikom odpotovali v Deželo Klobučarijo. Nenavadna dežela nas je navdušila, saj ni ravno vsakdanje, da klobuki rastejo kar tako, na travniku. Da bi si pričarali košček Klobučarije, si je vsak otrok iz blaga izdelal svoj klobuk, s katerim se je podal po poti domišljije. Otroci so spoznali grafoskop in se preizkusili pri projekciji senčnih lutk na platno. Poleg že znane vsebine pravljice Moj dežnik je lahko balon, so otroci s senčnimi lutkami ustvarjali še druge zgodbe.   MIŠKE IN ČEBELICE

OBISK TETKE JESENI

Skupine Murenčki, Kresničke in Mravljice je obiskala Tetka Jesen. S seboj je prinesla polno košaro jesenskih dobrot, katere so si otroci pogledali, jih okusili in se z njimi malo poigrali. S pomočjo lutk, ježka in miške, jim je zaigrala igrico z naslovom Jabolko. Jesensko obarvano dopoldne se je zaključilo kot v pravljici: tako kot sta si ježek in miška razdelila jabolko, tako smo si jih tudi mi.