Čutna pot v našem vrtcu

V Vrtcu Martin Krpan Cerknica se zavedamo, da je naravno okolje najboljša izkušnja pri spoznavanju in spodbujanju čutnih zaznav, zato smo si zadali cilj na igrišču vrtca – za vaše in naše otroke – pripraviti stalno čutno pot.  To je pot, s pomočjo katere otroci z vsemi čutili zaznavajo zunanji svet. Njen osnovni namen je torej spodbujanje zaznavanja z vsemi čutili, hkrati pa raznovrstnost materialov vodi k raziskovanju.

Idejno zasnovo in načrt čutne poti je pripravila arhitektka, gospa MAJA BAVDEK. Nastali sta dve čutni poti, namenjeni otrokom prvega in drugega starostnega obdobja, za kar se zahvaljujemo donatorjem:

• MINERALKA, proizvodnja negorljivih materialov d. o. o., Cesta pod Slivnico 24, 1380 Cerknica
  • BRANAL d.o.o., Podskrajnik 57, 1380 Cerknica
  • EBM – PAPST Slovenija d.o.o., Podskrajnik 16, 1380 Cerknica
  • PUNTAR TRANSPORT, Janez Puntar s.p., Cesta pod Slivnico 2, 1380 Cerknica
  • K in K KOV d.o.o., Podskrajnik 52, 1380 Cerknica
  • KOVIMEX d.o.o., Podskrajnik 60, 1380 Cerknica
  • ELEKTRO KVATERNIK d.o.o., Begunje pri Cerknici 195, 1382 Begunje pri Cerknici
  • FOTO ŽNIDARŠIČ, Jože Žnidaršič s.p, Cesta 4 maja 82, 1380 Cerknica
  • OBLAK GROUP d.o.o., Tržaška cesta 1, 1370 Logatec

Hvala vsem, ki ste nam pomagali, da bodo lahko otroci, še bolj  motivirani za vodene in spontane dejavnosti na prostem.