GOZDNI DAN PRI MLINČKIH

Danes smo se v gozd odpravili že takoj po zajtrku in celo dopoldne preživeli v našem gozdičku. Igrali smo se socialno igro »Zamenjaj prostor«, se posladkali z jabolki ter ustvarjali z naravnim materialom. Otroci so na razpolago imeli škarje, lepilo, navaden svinčnik ter list papirja. Prepustili so se domišljiji in ustvarjali kar so želeli. Medtem, ko so eni otroci ustvarjali, so se drugi prosto igrali.

Dan smo zaključili z izvedbo poligona iz naravnega materiala in sicer skupaj z otroki iz oddelka Ptički. Vsi SKUPAJ smo se začarali v jesenske listke, katere je veter nesel po hribu navzgor, nato so listi nežno stopali po deblu, zaplesali iz drevesa ter poskakovali kot zajčki, ko jim je nagajal veter. Ker pa je bil veter ves čas nagajiv, so se morali listi tudi skloniti in prestopiti skozi manjši tunel. Na koncu so se listki utrudili in se umirili, čarovnija pa jih je začarala nazaj v otroke.