IGRIVI LES

Igralnica skupine Tigrčki se je v januarju in februarju spremenila v mizarsko delavnico. Starši so nam priskrbeli les, delovno mizo in orodje pa imamo v vrtcu. Otroci so se preizkusili prav v vseh postopkih, ki so potrebni, da iz lesa nastane končni izdelek: brusili so z brusnim papirjem, žagali, vrtali in privijali vijake, tekmovali v zabijanju žebljev ter barvali.

Ogledali smo si žago in salon pohištva, na obisk pa povabili mizarja, ki nam je pomagal pri izdelavi ptičjih krmilnic.

Ker pa nam je ostalo še veliko lesa smo se odločili, da pripravimo srečanje z očeti.

Otroci in očetje so se srečanja zelo veselili. Prišli so v velikem številu Z veliko vnemo so se lotili dela; lepo so sodelovali, otroci so prinašali orodje, brusili, zabijali.. Delo je bilo zelo intenzivno, vzdušje pa prijetno. Proti koncu je že zmanjkovalo ustreznih kosov lesa, a so se znašli tudi z ostanki. Najlepše pa jih je bilo videti, kako sodelujejo med seboj, se zabavajo, šalijo.

Vsi smo zelo uživali, otroci pa so naslednji dan s ponosom ostalim pokazali svoje izdelke. Tistim otrokom, ki se srečanja niso udeležili, sva v naslednjem tednu midve pomagali, da so dobili svoje hišice.

Ob koncu teme smo pred igralnico postavili razstavo raznovrstnih unikatnih hišic, na katere smo bili vsi zelo  ponosni.

TIGRČKI