Jabolko rdeče, hej

Jabolka so že zrela je bilo izhodišče za temo Jabolko rdeče hej!, ki je v našem oddelku potekala cel oktober. Otroci so najprej slišali zgodbo Mala miška in veliko rdeče jabolko, nato pa še zgodbo Rdeče jabolko. Obe deklamaciji v povezavi z jabolki so si hitro zapomnili, tudi uganki o jablani in jabolkih jim nista bili pretežki.

Dobili so domačo nalogo – v vrtec so prinesli vsak svoje jabolko in ravno iz teh jabolk smo si naredili sok, jabolčni zavitek, jabolčna nabodala in krhlje. Mmm … vse je bilo zelo dobro. Še pred tem pa so ugotavljali kakšna so jabolka po obliki, velikosti, barvi; utrdili pojme muha, pecelj, pečka, lupina. Jabolka so otroci tudi preštevali, razvrščali, risali, barvali… Pri vadbeni uri z vsebino Miška in jabolko je jabolko zamenjala rdeča žoga.

Miške

jabolkordece1 - Jabolko rdeče, hej