MUCA COPATARICA NA OBISKU PRI MUCAH

(presenečenje za materinski dan)

Otroci iz skupine Muce nikoli ne pospravijo copat in neke noči jih je odnesla Muca Copatarica. Naslednje jutro jih otroci iščejo pod mizo, pod stoli, v zaboju z igračami, v vozičku, vendar copat ne najdejo. Otroke je zeblo v noge in odločili so se, da poiščejo mucin dom. In so šli. Hodili so po travi, pogledali so za drevesi, poslušali so ptičje petje, stopali so po mahu ter pogledali za grmovje. Sredi gozda so opazili hišo, na kateri je pisalo »Muca Copatarica«. Otroci potrkajo in Muca Copatarica stopi iz hiše. Po obljubi, da bodo otroci pospravili copate, skupaj zapojejo pesem ter se poslovijo. Ko pridejo otroci domov, copate zložijo in se odpravijo spat.

Po kratki dramatizaciji se otroci predst

avijo še s tremi bansi, dvema plesoma in na koncu mamice razveselijo z izdelano rožico.