Palčkov pohod

Lučke in stojnica pred vrati vrtca sta nakazovali, da se bo v popoldanskem času v enoti v Grahovem nekaj dogajalo. In res…ob 17:00 smo se pred vrtcem zbrali starši, otroci ter strokovni delavci skupin Muce, Ptički in Mlinčki. S kapami na glavi, debelimi rokavicami, zimskimi čevlji ter lučkami smo se odpravili na pohod po Grahovem. Pot nas je peljala mimo cerkve do spodnjega dela vasi, kjer smo presenetili palčke v sadovnjaku. Glasbeni palček se nas ni ustrašil in nam je pot polepšal z igranjem na flavto. Prav tako se niso ustrašili najmlajši palčki, ki so se lovili in plesali. Najstarejša palčka sta se zabavala na gugalnici ter se ob prihodu prišlekov skrila za drevesa. Palčki so nam v slovo pomahali in kolona lučk se je odpravila naprej proti vrtcu. Pred vrtcem so otroci pripravili presenečenje za starše in sicer so zapeli ter zaplesali pesem »Ko si srečen«. Ker nas je začelo že pošteno zebsti v roke, se je topel čaj še kako prilegel, še bolj pa so nam teknili piškoti. Po sejmu novoletnih voščilnic, ki so jih izdelali otroci, so se starši in otroci veseli ter zadovoljni odpravili proti domu.