PEKA PIŠKOTOV Z MASTERCHEFICO JADRANKO BARAGA ter ČAJANKA

Praznične dneve smo si v oddelku Mlinčki popestrili z čajanko. Čajanke pa brez piškotov in čaja ne bi bilo. Čaj nam je pripravila kuharica Vlasta, pri peki piškotov pa nam je pomagala Jadranka. Otrokom je najprej predstavila vse sestavine, nato pa so pričeli z mešanjem le – teh. Preden so otroci oblikovali piškote, jim je iz testa oblikovala še velikega sneženega moža. Piškote so oblikovali v obliki kroglice, na sredino so nekateri otroci odtisnili lego kocko, drugi vilice. Slasten vonj je napolnil tako vrtec kot šolo, tako da so otroci komaj čakali na okušanje piškotov. Poleg so pili čaj iz pravih porcelanastih skodelic. Seveda se nam je pri čajanki pridružila tudi Jadranka, kateri smo zapeli pesem o zvezdici ter si ji iskreno zahvalili za njen čas in dobro voljo. Jadranka pa nas je tudi poučila o različnih vrstah žit in mok.

Da so bili piškoti res slastni, so se prepričali tudi nekateri starši in stari starši, kateri so jih lahko okusili ob odhodu otroka domov.