Praznični december v vrtcu na Rakeku

Nekega mrzlega decembrskega dne se je Vrtec Rakek odločil, da mora nekaj ukreniti.Zunaj je milo namreč mrzlo in temno.Snega je bilo le za kakšen dan, potem je izginil. Vrtcu je bilo dolgčas.

“Pa takšna zima!” je  tarnal.

“Le kaj naj počnem?” je premišljeval. Pa se mu je utrnila zamisel, nato še druga in še tretja.

Najprej je medse povabil otroke. Saj veste, več nas je bolj je veselo.

Skupaj so okrasili vrtec, izdelovali voščilnice, si krajšali čas na številnih predstavah in pravljičnih uricah, peli so in plesali. Lepi izdelki so nastajali pod njihovimi rokami, zato so se jih odločili ponuditi kar na praznični stojnici. Voščilnice, lučke, kremice, mila, okraski in svečniki… Kaj vse se je našlo.

A bližal se je tisti dan, ko tudi Vrtec Rakek odide na zimsko spanje. Globoko je zazehal in si rekel: “Ta december je bil pa res bogat; naporen,

a zelo zelo lep.Le kaj bo še prinesla pomlad? To bom ugotavljal, ko se dobro naspim.”

Vrtec je otrokom pripravil še slavnostno pojedino z vsem kar spada zraven: pogrinjki, svečkami, dobrim krompirjem in “šniclom”. Nato pa je otrokom voščil srečno novo leto in sladko zaspal.

Vse dobro v novem letu vam želimo tudi strokovne delavke iz enote Rakek.