PUSTNA ZAMENJAVA V VRTCU

Tako kot zajame Cerknico pustno veselje, se je le to pritihotapilo tudi v vrtec in nas pošteno zagrabilo. Otroci iz skupin Tigrčki, Petelinčki in Zvezdice so kar sami začeli pripovedovati kaj vse se bo dogajalo za pusta v Cerknici, obujali spomin na karneval iz lanskega leta ter se seveda pogovarjali kaj vse se bodo našemili. Ideje o pustnih maskah so se spreminjale kar iz dneva v dan.

Da bi bilo dogajanje v vrtcu še bolj veselo in zanimivo, smo se strokovne delavke treh skupin dogovorile, da bomo igralnice in vzgojiteljice malo zamenjali.

Vsaka vzgojiteljica je pripravil pustno delavnico. Vzgojiteljica Elvira je za otroke pripravila umetniško delavnico, kjer so otroci izdelovali čarovniške klobuke ali maske robotov. Vzgojiteljica Tatjana je z otroki zaplesala na ples Robotkov. Vzgojiteljica Nika pa je otrokom pripravila pravljične minutke ob zgodbici »Bi se gnetli na tej metli«.

Otroci so idejo sprejeli z navdušenjem. Povsem brez strahu so zapustili svoje igralnice in se podali na obisk k sosedovim. Tako so vse tri skupine obiskale vse tri delavnice.

Otroci se niso mogli odločiti katera delavnica jim je bila ljubša.

Pogost odgovor otrok je bil: » Vse so mi bile všeč. Super je bilo.«

Namen vzgojiteljic je bil s tem dosežen.

Nika Pegan, Elvira Kraševec, Tatjana Švigelj

Izmenjava1 - PUSTNA ZAMENJAVA V VRTCU