PUSTNI ČAS PRI MLINČKIH

Pustno dogajanje pri Mlinčkih se je začelo že med zimskimi počitnicami, ko so otroci sodelovali pri krasitvi prostorov vrtca – z različnimi barvami in vzorci so okrasili pustna očala.

Dekoracija 3 300x225 - PUSTNI ČAS PRI MLINČKIH Dekoracija 1 300x225 - PUSTNI ČAS PRI MLINČKIH Maske 300x225 - PUSTNI ČAS PRI MLINČKIH

Pogovarjali smo se o pomenu pusta, otroci so poslušali pustne zgodbe. Pritegnile so jih slike pustnih cerkniških likov. Ob gledanju slik so se otroci veliko pogovarjali, opisovali slike, pripovedovali različne zgodbe ….

Obiskal nas je tudi čisto ta pravi Butalec. Zakaj pravi? Ker si je vrtal po nosu in zganjal norčije.

Butalec 224x300 - PUSTNI ČAS PRI MLINČKIH

Otroci so kar težko zadrževali, v kaj se bodo našemili, tako da so komaj dočakali pustni torek. Ta dan so se v oddelku zabavale Elze, Spider man – i, princese, … Zabavali so se ob plesu z drugimi maškarami, z metlo ter predvsem ob lovljenju konfetkov. Ali smo bili na sprehodu po Grahovem tudi dovolj glasni, da smo prepodili Babico Zimo, pa bomo videli v naslednjih dneh!