TEDEN OTROKA: POVABIMO SONCE V VRTEC

In smo ga.
Obiskala nas je Tetka Jesen (Daca Petrič) in otrokom iz oddelkov 3-4 predstavila pravljico o malem ježku. Ob pripovedovanju Tetke Jeseni so uživali, vsebino pravljice pa so nato likovno poustvarili.

Iz krompirja so otroci izdelovali ježke, s krompirjevimi štampiljkami pa so v jesenskem stilu olepšali okna v igralnici.

S krompirjem so se tudi posladkali, najbolj zanimiv del pogostitve pa jim je bil rezanje krompirja in mazanje masla.

Na asfaltnem delu igrišča smo z ostalimi oddelki 3-4 sodelovali pri »Krompirjevih igrah brez meja«. Igre so bile pestre in razgibane, na koncu pa so bili kljub utrujenosti vsi otroci zmagovalci.

Odšli smo tudi na daljši pohod proti jezeru (skupaj z Jelenčki), kjer so se otroci posladkali s sadjem in sokom, nato pa poigrali na travniku. Motila jih ni niti mokra trava in v vrtec smo se vrnili mokri, a polni novih doživetij.

Imeli smo se lepo, kljub muhastemu jesenskemu vremenu.

Nika in Nataša