Dnevni Arhivi:20. december, 2017

Zaključek sodobne likovne umetnosti v vrtcu

V mesecu novembru smo v Enoti Grahovo, v skupini Mlinčki izvedli zadnje tri od osmih likovnih delavnic pod vodstvom akad. slik. Andreja Gorjanc in s tem zaključili projekt »«. S projektom smo začeli spomladi in ga nadaljevali v jesensko-zimskem terminu. Finančno ga je podprla Občina Cerknica. Otroci so imeli priložnost spoznati dela sodobnih likovnih umetnikov za katere je značilen inovativen pristop v načinu razmišljanja ter pri uporabi umetniških materialov, kar je otrokom zanimivo in blizu. Med drugim smo spoznali likovna dela modernističnih avtorjev Pabla Picassa in Paula Kleeja, ki sta navdih črpala tudi iz čiste in neposredne izpovedi otroškega likovnega izražanja, kar je dodatno pripomoglo k zanimanju za tematiko.