Jesenski pohod

Grahovčki smo se to šolsko leto že dvakrat odpravili na pohod. Najprej smo se proti Šteberku podali otroci iz skupine Mlinčki, in sicer smo pot začeli po gozdni poti dokler nismo prišli do asfaltne ceste. Prečkali smo jo in pot nadaljevali po travniku, kjer smo vmes opazovali žabe, ptice in druge živali. Ko smo prispeli do mlina smo morali prečkati dva mostova. Pozdravili smo konje in krave, ki so se pasli ob poti in končno prišli do cilja (Tekavča ograda). Prijazna gospa nam je dovolila, da se posedemo po klopeh, ter po-malicamo priboljške, ki smo jih imeli s seboj. Ko smo se odžejali in nasitili smo jo ucvrli nazaj proti vrtcu.

Na drugi pohod smo s seboj povabili prijatelje iz skupine Ptički. Vodili smo jih po Grahovem ter pot nadaljevali po makadamski cesti proti jezeru. Pokazali smo jim krave na pašniku, velike buče na bližnji njivi, na skrivaj pa smo si izpulili repo, vendar nikomur ne povejte. Kdor je želel jo je lahko poizkusil. Našli smo si zavetje, kjer ni preveč pihalo in si tudi tokrat privoščili dobrote iz nahrbtnika. Nato smo se malo lovili, “noreli” in kričali, potem pa smo se počasi utrujeni odpravili nazaj proti vrtcu. Bilo nam je lepo.