Nujno varstvo do preklica ukrepa zaprtja vrtcev

Spoštovani starši.

Po posvetu med vrtcem in ustanoviteljem je župan Občine Cerknica sprejel nov sklep glede organizacije nujnega varstva v vrtcu. Glavna novost je, da vam ne bo potrebno vsak teden pridobivati novih potrdil delodajalca. Vsa potrdila, ki ste jih vrtcu posredovali za varstvo otroka za prejšnja dva tedna, so veljavna do nadaljnjegaHkrati ste dolžni sporočiti vrtcu v kolikor pride do spremenjenih okoliščin zaradi katerih začasno ali stalno niste več upravičeni do nujnega vrtca. V kolikor bo nujno varstvo organizirano še dlje časa, vas bomo po določenem času pozvali, da posredujete nova potrdila. Starši, ki vrtcu niste posredovali potrdil delodajalca, morate le-ta posredovati preden otrok začne obiskovati vrtec.

Sklep župana

Predloga potrdila delodajalca

Seveda vse zapisano velja, v kolikor bo vlada podaljšala ukrep izvajanja zaprtja vrtcev z organizacijo nujnega varstva. Zaenkrat ni uradne informacije glede tega (razen preko medijev in tiskovne konference). Kljub temu vam posredujem informacije in sklep župana, saj bi se sicer reševanje problematike ponovno zavleklo v vikend.

Lep pozdrav.