OBISK NA OBČINI PRI GOSPODU ŽUPANU, 7. 6. 2013

Z otroki iz skupin Tigrčki, Zvezdice in Petelinčki že dva meseca spoznavamo naš domači kraj. Raziskali smo nam še neznane kotičke, pomembne stavbe, kulturne in naravne znamenitosti. Ob zaključku spoznavanja in raziskovanja naše Cerknice smo sklenili, da obiščemo gospoda župana. Otroci so že vedeli, da ga najdemo v zeleni stavbi, ki se imenuje občina. Tam nam je župan pokazal svojo pisarno in nam postregel z bomboni. Nato nas je odpeljal v sejno sobo v zgornje nadstropje. Ta je bila tako velika, da je bilo dovolj prostora za vse tri skupine otrok in za klepet z županom. Otroci pri postavljanju vprašanj niso bili sramežljivi. Zanimali so jih predvsem odgovori glede gradnje novega vrtca: kdaj bo zgrajen, kakšne barve bo in kateri prostori bodo v njem. Izkoristili smo priložnost in župana prosili tudi za fotografiranje z vsako od skupin. Naši prošnji je z veseljem ustregel. Čas je bil za odhod. Namesto da bi v pritličje odšli po stopnicah smo se navzdol odpeljali kar z dvigalom. Zahvalili smo se za sprejem, se poslovili od župana ter se vrnili v vrtec.

obiskzupana1 - OBISK NA OBČINI PRI GOSPODU ŽUPANU, 7. 6. 2013

obiskzupana3 - OBISK NA OBČINI PRI GOSPODU ŽUPANU, 7. 6. 2013