OČKI V VRTCU

22. marec 2017 je bil v vrtcu na Rakeku prav poseben dan. In to kakšen dan. Otroci iz skupine pikapolonic  smo v vrtec pripeljali svoje očke. Stolčki so bili pod njimi videti še manjši, igralnica je kar pokala po šivih, naše oči pa so se iskrile zaradi skrivnostnosti in veselja, da lahko s svojimi očki preživimo prijetno urico ali dve.

A zakaj od skrivnostnosti? Ker naše mamice niso nič vedela kaj se v vrtcu pripravlja. Z očki smo jim namreč pripravljali darilo za materinski dan. In to ne kar kakršnokoli preprosto darilce. Ne. Pravo pravcato umetnijo iz lesa, žebljev, lepila, vijakov. Igralnica se je spremenila v tesarsko delavnico, zadišala po lesu, zatresla pod vrtalnimi stroji in žago ter se skoraj vžgala od delovne vneme.

Prečudoviti izdelki so nastali. Kar vprašajte naše mamice. Imele bodo trajen spomin.

Mi pa bomo v srcu ohranili spomin na prelep dan, ko so vrtec preplavili naši očki.

Otroci iz skupine pikapolonic z vzgojiteljema Tino in Blažem